Hypotéka bez příjmu

Tento název se používá dlouhodoběji. Lidé jej znali již z minulosti, ale čím dál tím častěji se o něm mluví spíše v posledních několika letech, kdy si lidé začali uvědomovat, jak složité je dokazování svého příjmu, když vstoupí do banky, kolik papírů k tomu potřebujete, kolik potvrzení nejenom od zaměstnavatelů, ale také z jiných zdrojů. Je to opravdu náročné a tak se čím dál tím častěji lidé zajímají o jiné novodobé možnosti, jak získat půjčku, aby to nebylo tak složité, a to jak z hlediska času, tak také z hlediska psychiky.
Hypotéka bez příjmu však neexistuje. To vás zřejmě zklameme, protože i když je tento název poměrně častý a mezi lidmi již zažitý, tak neexistuje produkt, u kterého by vás poskytovatel půjčky neprověřil. Je to dáno také ze zákona, že se musí poskytovatel úvěru zajímat o bonitu svého klienta. Musíte zkrátka dokázat, že budete schopni splácet. To je zřejmě první a poslední pravidlo, které uslyšíte zkrátka všude a to jak v bankách a bankovním sektoru, tak také v tom nebankovním čili u nás.

Údaje doložíte velice snadno

Nemusíte se však v tuto chvíli zhroutit, že vás opět čekají měsíce složitého papírování, dokazování příjmu a náročných schůzek. Údaje totiž doložíte velice snadno a poměrně rychle.

Co dělat v případě, že máte příjem netransparentní nebo občasný?

Pokud nemáte prokazatelný měsíční příjem, pak nemusíte zoufat. Doložit to můžete i jiným způsobem například spoluúčastníkem. Stačí k tomu osoba z rodiny, bratr, sestra, maminka, tatínek nebo někdo blízký, kdo za vás doloží svůj příjem a stane se tak spoluúčastníkem vaší smlouvy. Velice jednoduchý způsob, jak získat peníze i v případě, že máte netransparentní příjem.

Podnikatelské úvěry mají navíc daleko mírnější podmínky než je tomu u spotřebitelských úvěrů pro běžné občany. V případě, že podnikatel má nízké daňové přiznání, nemusí to být žádný problém k vyplacení úvěru. V tomto případě se pouze dokazuje, že máte založenou živnost, čili že fyzicky podnikáte. Živnost musíte provozovat. Pokud ji neprovozujete, nebyl by to podnikatelský úvěr, ale bohužel spotřebitelský pro běžné občany.