Hypotéku nemusíte získat zdlouhavě a složitě

Slyšeli jste o tom, že existují hypotéky bez registru? Určitě ano, neboť jde o základní finanční produkt mnohých nebankovních společností. Ty se snaží svým klientům nabídnout stále něco nového, něco revolučního, co by přimělo vzít si půjčku i ty, kteří cítí vůči půjčkám odpor. Ve skutečnosti jsou tyto úvěry využívány především lidmi, kteří neměli šanci získat hypotéku u bank. Pravda, banky jsou v ohledu hypoték a obecně půjček mnohem oblíbenější, neboť nevyžadují tak vysoké úrokové sazby. Jsou však poněkud striktnější v ohledu samotného nastavení hypoték, a proto nemusí vyhovovat každému. Pokud byste ocenili možnost získat hypotéku i bez toho, aby nebankovní společnost nahlížela do Vašich záznamů v registru dlužníků, určitě budete volit společnost, která to skutečně nedělá.

Ne vždy znamená nahlížení nevýhodu

Někteří si myslí, že hypotéka bez nahlížení do známých registru dlužníků znamená velké riziko. To však není pravda, což platí především pro společnosti, které registry dlužníků využívají poněkud jiným způsobem. nesnaží se všechny své klienty odmítnout, ale naopak v registrech hledají vodítko pro nastavení ideálních podmínek a vlastností daného úvěru.

Kdy se rozhodnout pro nebankovní hypotéku?

  • V případě, kdy nemůžete získat úvěr u banky
  • Když nechcete na peníze čekat zbytečně dlouho
  • V situaci, kdy chcete získat nadstandardní možnosti a vysoký úrok nehraje roli

Hypotéky jsou často naprostým základem, bez kterého není možné začít stavět. To však neznamená, že byste měli vybrat nekvalitně a mít problémy se splácením. Naopak, stačí Vám vybrat pečlivě, a hlavně u seriózní nebankovní společnosti. Následně se už jen postarat o to, abyste měli vždy dostatečné finance na splácení celého úvěru. Jakmile to uděláte, můžete očekávat velmi zajímavý úvěr, který Vám otevře zcela novou životní etapu, a to například stavbu rodinného domu.