Spěch a sjednávání hypotéky nejdou dohromady

Chcete si pořídit pozemek, abyste na něm mohli za určitou dobu začít stavět? Líbí se Vám ta představa, že na nic nespěcháte, ale vše si předem připravíte, a s jistotou kvalitního pozemku? Pokud Vám však brání současné nastavení hypoték, které jasně říká, že při sjednávání úvěru musíte mít připravený projekt na celou stavbu, dostáváte se do situace, kdy musíte nepříjemně spěchat. To však není dobré vzhledem k nastavení všech náležitostí samotného úvěru.

Jak se vyhnout spěchu a vybrat tu nejlepší hypotéku?

Situaci je dobré promítnout na příkladu. Dostanete možnost koupit velmi atraktivní pozemek, který Vám vyhovuje jak svou lokalitou, tak výměrou. Jenže v tuto situaci nemáte dostatečně finance ani zájem stavět nový dům. Na druhou stranu však plánujete za rok nebo za jinou určitou dobu začít stavět. V takovém případě Vám však bude klasická hypotéka zcela k ničemu, neboť nemáte představu, co vlastně chcete stavět. Právě pro Vás tedy bude vhodná hypotéka na pozemek, která umožňuje financovat jak stavební, tak všechny druhy nestavebních pozemků určené k prodeji.

Díky tomuto principu nemusíte na nic spěchat, ale jednoduše si půjčíte potřebné finance, zakoupíte pozemek, který je Vám nabízen a samotná stavba může začít třeba za rok nebo ještě později. Pro Vás bude důležité, že budete mít pozemek k dispozici, a jakým způsobem se jej rozhodnete nakonec využít, to je jenom na Vás.

Je lepší mít stoprocentní jistotu

Kvalitní pozemky jsou stále vzácnější, a proto je dobré využít příležitosti, dokud ji máte. Abyste proto předešli komplikacím a riziku výběru špatné hypotéky, bude Vám stačit učinit následující:

  • Vzít si hypotéku určenou na financování pozemku
  • Nastavit si hodnoty, které budou vyhovovat Vašim potřebám
  • Nebát se kontaktovat více věřitelů, mezi kterými vyberete toho nejlepšího
  • Postarat se o řádné a bezproblémové splácení a přemýšlení nad využitím pozemku.